Zespół Golf24 podczas telekonferencji w czasie epidemii koronawirusa

Golf24. Jak pracujemy w czasie pandemii koronawirusa

Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa wymagała od nas podjęcia nadzwyczajnych działań. Jak pracujemy w czasie lockdownu? Kiedy odbędą się turnieje golfowe, które organizujemy? 

Od początku tej niespotykanej wcześniej sytuacji w Polsce dostosowujemy się do wytycznych władz. Postępujemy również zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia. To w trosce o zachowanie bezpieczeństwa naszego i osób, z którymi współpracujemy i się spotykamy. 

Jak pracujemy?

Sytuacja spowodowała, że momentalnie przeorganizowaliśmy swoją pracę i urządziliśmy indywidualne biura we własnych domach. Kontaktujemy się ze sobą w czasie videospotkań online (jak na zdjęciu). Dzięki temu nie ustajemy w działaniach i pracujemy nad tym, żeby po zakończeniu kwarantanny wrócić do dawnego trybu. 

Kiedy odbędą się nasze turnieje golfowe?

Zamknięcie obiektów sportowych skutkowało zamknięciem pól golfowych. To spowodowało, że pierwsze turnieje planowane w kwietniu stanęły pod znakiem zapytania. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wymusiła zmianę terminów zawodów. 

Pierwsze eliminacje z cyklu Polish Masters przesunęliśmy na połowę czerwca. Podobnie zrobiliśmy w przypadku cyklu Porsche Inter Auto Polska Golf Business League. Popularna wśród przedsiębiorców Biznes Liga wystartuje w czerwcu. 

W Europie otwierają się już pola golfowe

Jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że do tego czasu sytuacja się uspokoi i spotkamy się wówczas na polach. Nieustannie obserwujemy sytuację w Polsce i na świecie. Już dzisiaj dochodzą nas pozytywne sygnały. Pola golfowe w Czechach są otwarte. Do otwarcia obiektów przymierza się Austria. Za nimi prawdopodobnie pójdą kolejne kraje. 

Rząd zapowiedział stopniowe znoszenie ograniczeń i podzielił działania na kilka etapów. W etapie trzecim możliwe będzie rozgrywanie zawodów sportowych. Ta informacja mocno nas uspokoiła i pozwala zachować optymizm.

Polski Związek Golfa wystosował apel do Rady Ministrów o otwarcie pól golfowych. Apel wsparł również Adrian Meronk, który jest ambasadorem cyklu Polish Masters. Cieszymy się, że ten młody utalentowany golfista tak mocno angażuje się w rozwój golfa w Polsce. Dzisiaj przy zachowaniu środków ostrożności z powodzeniem moglibyśmy grać w ukochanego golfa.