Adriank Meronk zagra w wielkoszlemowym US Open

Wspieramy Adriana Meronka. To pierwszy polski golfista w US Open

Awans do wielkoszlemowego US Open to ogromny sukces Adriana Meronka. Dotychczas żaden polski golfista nie wspiął się na poziom, na którym zmierzy się z najlepszymi na świecie. Wierzyliśmy w talent Meronka, od lat wspierając go w rozwoju. Dzisiaj jesteśmy bardzo dumni. 

Meronk awansował do US Open po występach w turniejach European Tour. Tym samym stał się pierwszym polskim golfistą, który awansował do zawodów rangi majors. Ale to nie pierwszy raz, kiedy do historii golfa przechodził jako ten pierwszy. 

Jako pierwszy Polak awansował do cyklu Challenge Tour, później do European Tour. Jako pierwszy wspiął się na podium obu tych lig. Żaden Polak nie był tak wysoko jak on w ogólnoświatowym rankingu golfa OWGR. Dzisiaj zajmuje w rankingu 181. miejsce. 

Adriana Meronka wspieramy od kilku lat, bo wierzyliśmy w jego rozwój. Polski golfista przez lata był i wciąż jest ambasadorem organizowanych przez nas zawodów: jednego z największych turniejów dla golfistów amatorów Audi Polish Masters oraz międzynarodowego turnieju dla młodych golfistów Kram Junior Open

Awans do US Open pokazał, że talent i treningi Meronka zaprocentowały. Dzisiaj jesteśmy z niego dumni. Podobnie jak cała golfowa Polska, która będzie śledziła jego występ. 

US Open odbędzie się w dniach 17-20 czerwca w San Diego. Adrian Meronk zmierzy się z golfistami, którzy już grali i wygrywali zawody typu majors. Na liście mamy takie nazwiska, jak Bryson DeChambeau, Sergio Garcia, Dustin Johnson, Brooks Koepka, Hideki Matsuyama, Rory McIlroy, Phil Mickelson, Jon Rahm i Jordan Spieth.